sobota, 14 kwietnia 2012

Poradnik Energooszczędne Oświetlenie

Energooszczędne Oświetlenie, żarówki energooszczędne
Szukasz oszczędności w kosztach stałych? Czy korzyści, które dają energooszczędne żarówki to mit? Jakie zużycie energii ma żarówka energooszczędna? Wszystkie te informacje znajdziesz w tym poradniku, który jest do pobrania całkowicie ZA DARMO!!!




W dzisiejszych czasach człowiek nie wyobraża sobie życia bez energii elektrycznej.
Wystarczy, że zabraknie jej na kilka godzin a już nie potrafimy się odnaleźć bez telewizora, komputera, lodówki czy innych urządzeń, które bez “prądu” nie mogą nam służyć.
Jednak energia ta wraz z rozwojem techniki i wzrostu naszych potrzeb kosztuje nas coraz więcej.
Co zatem możemy zrobić, aby ją zaoszczędzić? - na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w tym poradniku.

Źródło: http://energocity.pl/


Żarówka, lampa żarowa – elektryczne źródło światła, w którym ciałem świecącym jest włókno wykonane z trudno topliwego materiału (pierwotnie grafit, obecnie wolfram). Drut wolframowy jest umieszczony w bańce szklanej wypełnionej mieszaniną gazów szlachetnych (np. argon z 10-procentową domieszką azotu). Włókno osiąga temperaturę ok. 2500–3000 K na skutek przepływu prądu elektrycznego. Wynalazek powstał w połowie XIX w.


 Do innych zamienników tradycyjnych żarówek można również zaliczyć lampy LED wykorzystujące diody wysokiej jasności. Ze względu na to, że przy wyższych mocach takich modułów sprawność świetlna nie rośnie (niezależnie od mocy takiej lampy sprawność "LEDów" się nie zmienia) oraz ze względu na wysokie ceny, są one najczęściej stosowane dekoracyjnie. Obecnie na rynku pojawiają się także diody stosowane jako zamienniki dla żarówek tradycyjnych, co wynika z faktu, m.in.: wycofywania w wielu krajach żarówek energochłonnych, dużej trwałości sięgającej nawet 100 tysięcy godzin pracy, wysokiej sprawności świetlnej, rozwoju technologii wytwarzania LED oraz rosnącej skali ich produkcji, powodującej dynamiczny spadek cen.
W poradniku znajduje się m.in. porównanie żarówek zwykłych, energooszczędnych oraz ledowych, obliczenia zużycia, kosztów i amortyzacji każdego z wyżej wymienionych typów żarówek. Wprawdzie lektura jest dosyć krótka, ale zwięzła i treściwa, dzięki czemu lekko się czyta i ma duże wartości praktyczne, dzięki którym możemy trochę odchudzić rachunki za energię elektryczną jeśli oczywiście nadal używamy zwykłych żarówek.

Aby otrzymać elektroniczną wersję poradnika wystarczy podać adres e-mail, na który ma być wysłany plik ważny wyłącznie 24h.

Dodatkowo polecamy bardzo przydatny  Kalkulator Oświetlenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

add